Moja Polska w Lyonie. Lista interesujących blogów o Lyonie i innych ciekawych stron, portali o Francji

Moja Polska w Lyonie. Lista interesujących blogów o Lyonie i innych ciekawych stron, portali o Francji …przez Polaków, dla Polaków.

Moja historia z Francją rozpoczęła się od dnia, kiedy pierwszy raz przyjechałam do Lyonu. Wcześniej Francji nie znałam, języka francuskiego nie umiałam, a o Lyonie nigdy nie słyszałam… No i zakochałam się w Lyonie, Francji i nie tylko. Od tego dnia z ogromną pasją i radością odkrywam Francję i wszystko co francuskie. Poznaje i chętnie dzielę się z innymi moimi obserwacjami poprzez wpisy na blogu i na INSTAGRAMIE.

Moja Polska w Lyonie. Lista interesujących blogów o Lyonie i innych ciekawych stron, portali

Niezmiernie pomocne i bardzo inspirujące okazały się dla mnie zagraniczne blogi i portale o Lyonie i Francji, które uwielbiam czytać. Ale też…te ostatnie kilka lat, kiedy to mieszkam w Lyonie, umożliwiło mi odkrycie wspaniałych Polaków, ich pasji i historii, którymi dzielą się na blogach, właśnie na blogach o Lyonie, Francji. Bardzo szanuję i podziwiam ich pasję, lekkie pióro, polszczyznę, szczerość, życzliwość itd. Dlatego postanowiłam, że to najwyższy czas by przestawić moje odkrycia, polskie perełki, blogi o Lyonie i Francji przez Polaków dla Polaków i nie tylko. Lista nie jest kompletna, bo ja kontyuuje odkrywanie Francji i poszukiwanie polskości za granicą więc jak masz lub znasz jakiś ciekawy blog, portal lub stronę o Lyonie i Francji proszę podziel się ze mną… Z wielką chęcią tam zajrzę… dziękuję! 

A tak na koniec, jeśli interesują Was Polskie adresy w Lyonie, to sprawdźcie sobie tutaj listę, która skompletowałam. Jeśli szukacie usług w Lyonie, we Francji, dla Polaków, świadczonych przez Polaków, sprawdźcie tutaj.  Powodzenia! 

Interesujące strony i blogi do czytania o Lyonie i Francji

Lista blogow o Lyonie pisana przez wspaniale PolkiLista blogow o Lyonie pisana przez wspaniale Polki OK

Polka we Francji – blog Magdy, która obecnie mieszka w Lyonie. Pięknie pisze o emigracji i podróżach . Niesamowicie ciekawe wpisy. 

INSTAGRAM: @magda.d84
Kontakt: polkawlyonie@gmail.com

Chatka baby jogi – blog o układaniu sobie życia. Prowadzony przez naszą cudowną Agę z Lyonu. Inspirujący, pouczający, szczery. Aga pisze dużo, jest aktywna na Instagramie, organizuje nam Kręgi Kobiet. 

INSTAGRAM: @chatkababyjogi
Kontakt: chatkababyjogi@gmail.com

Słowianka w Paryżu  – blog Kasi, która obecnie mieszka w Lyonie. Kasia ciekawie pisze o tym co wyczyta, zasłyszy, zobaczy we Francji ;). 10 lat spędziła w Paryżu i pisała pod nazwą Słowianka w Paryżu (stąd nazwa bloga). Od czerwca 2019 jest mieszkanką Lyonu. Mamy nadzieję, że na stałe 😊

INSTAGRAM: @slowianka.fr

Popatrz jaka Francja – blog Doroty poświęcony turystyce w południowo-wschodniej Francji. Dorota dużo podróżuje i pięknie opisuje każde miejsce, które zobaczyła osobiście. Wpisy są wyczerpujące, ciekawe, a zdjęcia wspaniałe. Swoją przygodę Dorota rozpoczęła od Lyonu, w którym zakochała się jak ja. 

Kontakt: popatrzjakafrancja@gmail.com

Emigrantka.eublog Moniki o emigracji, życiu we Francji i podróżach. Monika to utalentowana pisarka o wielkim sercu i wrażliwości. Dużo podróżuje, pstryka cudowne zdjęcia, zachęca do zwiedzania Francji. Pisze wspaniale, dzieli się obserwacjami na temat życia za granicą i we Francji. Oprócz bloga, Monika posiada super ciekawe konto na Instagramie, pełne cudnych zdjęć, głębokich przemyśleń i aktualności. Do tego Monika stworzyła 

Grupę FB Emigrantek,  grupę , w której Polki mieszkające za granicą wzajemnie się wspierają, inspirują, rozwijają oraz dzielą swoją wiedzą i doświadczeniem. To także miejsce dla kobiet, które dopiero planują wyjazd na emigrację.

INSTAGRAM: @emigrantka.eu
Kontakt: monika.laskowska17@wp.pl

Polka w Lyonie  – blog Izy  mieszkającej w Lyonie. Ciekawe wpisy na temat Lyonu i życia na emigracji.

INSTAGRAM: @polkawlyonie
Kontakt: polkawlyonie@gmail.com

BONUS Najlepsze przyjacielskie blogi LyonuBONUS Najlepsze przyjacielskie blogi Lyonu OK

bretonissimeblog Kasi, obecnie mieszkanki Bretanii. Kasia, zawodu jest nauczycielką francuskiego przez Skype. Pochodzi z Poznania, ale we wrześniu 2012 roku wyprowadziła się do Finistère w Bretanii. Jeśli planujesz zwiedzanie Bretanii lub naukę francuskiego. Gorąco polecam. 

INSTAGRAM: @bretonissime
Kontakt: bretonissime@gmail.com

Moja Alzacja – blog Izy, niesamowicie kompleksowy, ciekawy, pełen interesujących artykułów na ten temat życia we Francji. Iza oprócz tego, że przedstawia nam Alzacja, to jeszcze uczy francuskiego oraz wspiera Polaków we Francji. 

INSTAGRAM: @mojaalzacja
Kontakt: izabela@mojaalzacja.pl

Lazurowym Przewodnik – największy internetowy przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu i Prowansji prowadzony tym razem przez Pana. Prezentuje On nam atrakcje, miasta, wędrówki i wydarzenia – sprawdź, bo warto. 

Kontakt: info@lazurowyprzewodnik.pl

Jeszcze dalej niż południe  – blog Ani o Lazurowym Wybrzeżu i Prowansji, kolorach, smakach i ciekawych miejscach

Kontakt: annalappo@tlen.pl

Uwielbiam Francję – blog Karoliny o podrozach, nieruchomościach, zamkach i stylu życia we Francji. Niezwykl blog, niezwykla Polka, zjawiskowe zdjęcia! 

INSTAGRAM: @uwielbiamfrancje
Kontakt: karolina@uwielbiamfrancje.com

Ciekawe blogi o Francji oferujące naukę języka  francuskiegoCiekawe blogi o Francji oferujące naukę języka francuskiegoOK

Français mon amour – Czas na francuski – świetny blog Uli, która uczy francuskiego i pokazuję nam Francja i francuskie obyczaje, miejsca. Niesamowicie profesjonalny i zarazem ciekawy blog i miejsce nauki francuskiego. Ula to nie tylko nauczycielka francuskiego, ale też wielka pasjonatka Francji. 

Oferuje: e-booki oraz kursów online do zakupu w sklepie online tutaj.

INSTAGRAM: @ulazarzycka

Kontakt: ula@francais-mon-amour.eu

Francuski przy kawie – blog Aleksandry, na którym wyjaśnia zagadnienia z języka francuskiego: gramatykę , słownictwo i nie tylko.

Kontakt: bednarska-aleksandra@o2.pl

Francuski notesik – kolejne miejsce w sieci do nauki francuskiego prowadzone przez Marię Renaud. Mieszka we Francji i jestem kolejną pasjonatką języka francuskiego. Oprócz materiałów i aktywnej grupy FB, Maria proponuje naukę języka francuskiego na kanale Francuski Notesik. 

Oferuje: kurs języka francuskiego oraz e-booki w sklepie  tutaj. 

Kontakt: Formularz; maria.renaud@francuskinotesik.pl

BONUS: Klub Polek na Obczyznie portal emigracyjno-podróżniczy Polki na Obczyźnie. Stworzony przez Polki z Klubu Polki na Obczyźnie. Jednym słowem: niesamowity projekt!

Grupa Klubu Polek na Obczyźnie  Grupa portalu Polki na Obczyźnie, jest przeznaczona dla wszystkich, którzy żyją lub interesują się życiem poza granicami Polski. Celem grupy ma być pomoc w odnalezieniu się na obczyźnie lub po powrocie do kraju oraz dzielenie się doświadczeniami i ciekawostkami z życia na obczyźnie.

INSTAGRAM: @polkinaobczyznie
Kontakt: kontakt@klubpolek.pl

Wiadomosci dla Polakow w Lyonie i FrancjiWiadomosci dla Polakow w Lyonie i Francji OK

gov.pl – rządowe aktualnosci dla Polaków we Francji 

ifrancja. pl– wiadomości o Francji w języku polskim

polonika. fr- Kolejny portal informacyjny dla Polaków we Francji 

polskifr.fr – Wiadomosci z Polskiej Misji Katolickiej we Francji

Strona FB Konsulatu Polskiego w Lyonie – Wiadomosci z Konsulatu Polskiego w Lyonie

MojaFrancja – o Francji dla Polaków

Polonijna Agencja Informacyjna  agencja, która upowszechnianie informacji o wszelkich przejawach życia Polaków i Polonii na całym świecie oraz działań władz polskich, organizacji i instytucji na rzecz Polonii i Polaków za granica kraju. Portal bardzo informatywny. 

BONUS  Ciekawie o Polsce!BONUS Ciekawie o Polsce! OK

poland.pl

culture.pl

pologne.travel/fr

lovepoland.org

*** My Poland in Lyon. The list of really interesting blogs, websites about Lyon and France by Polish Expats, normands abroad PLUS some good readings about Poland. ***

My story with France started from the day I first came to Lyon.  Before that, I haven’t known France, I haven’t known French, and I’d never heard of Lyon… And so, I fell in love with Lyon, France and not only.  Since that day, I have been discovering France and everything French with great passion and joy. I am discovering and happily sharing my observations with others through blog and on INSTAGRAM.

There are many blogs and portals about Lyon and France, which I love reading Here. They have always been extremely helpful and very inspiring. But also … the last few years, when I live in Lyon, allowed me to discover wonderful Poles, their passions and stories, which they share on blogs, on blogs about Lyon and France.  I really respect and admire their passion, honesty, kindness, etc. Therefore, I decided that it was high time to present my discoveries, Polish gems, blogs about Lyon and France by Poles for Poles but not only.  The list is not complete, because I am continuing to discover France and search for my Poland abroad, so if you have or know any interesting blog, portal or website about Lyon and France, please share with me … I would love to check out … thank you!

 Finally, if you are interested in Polish addresses in Lyon, check here the list I have completed. If you are looking for services in Lyon, France provided by Poles and discover their passion, check here. Have fun discovering Poland in Lyon and France. 

 

 

 

 

 

 

 

Leave Your Comment. Thanks A Lot!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.