Moja Polska w Lyonie. Lista polskich usług w Lyonie prowadzonych przez wspaniałych Polaków.

 Moja Polska w Lyonie. Odkryj polska społeczność w Lyonie. Sprawdź i skorzystaj z tej listy polskich usług w Lyonie prowadzonych przez wspaniałych Polaków. 

Nie wiem, dlaczego tak długo zajęło mi napisanie o rzeczach, które są bliskie mojemu sercu, korzeniom i mentalności. Myślę, że na wszystko w naszym życiu jest odpowiedni czas i nie powinniśmy niczego wymuszać. Dlatego teraz właśnie jest najwyższy czas, abym podzieliła się z wami moją małą i wspaniałą Polską w Lyonie. 

Ostatnio miałam okazję poznać jeszcze więcej wspaniałych Polaków w Lyonie. To niesamowite zobaczyć, jak kreatywni, pracowici, pomocni i uczciwi są Polacy mieszkający za granicą, we Francji. Jestem niezwykle dumna z polonijnej społeczności w Lyonie. Dziękuję Wam za podzielenie się ze mną swoimi historiami, dziękuję za to, że byliście i jesteście tak pomocni w Lyonie dla mnie i dla innych. Moja Polska w Lyonie. Listapolskich usług w Lyonie prowadzonych przez wspaniałych Polaków.

Na pewno jest jeszcze więcej wspaniałych Polaków w Lyonie, których nie miałam okazji poznać. Ta lista nie jest kompletna. Jeśli słyszeliście o innych Polakach i ich usługach oraz pasjach, które mają w Lyonie, dajcie mi znać. Z radością dodam, żeby mogę służyć nam wszystkim. 

Lista polskich usług w Lyonie prowadzonych przez Polaków dla Polaków.

Lista polskich usług w Lyonie prowadzonych przez Polaków dla Polaków.

Transport Polska Francja i przewóz paczek

Wiking-Express (Korzystalam i jestem bardzo zadowolona) 

Oferują: Regularne, cotygodniowe kursy Polska -Francja -Polska, door to door. Transport osób, paczek, przewóz rowerów, motorów, quadów, przeprowadzki oraz przewóz materiałów budowlanych. Dowóz polskich artykułów spożywczych do domu klienta.

Kontakt: 0048 509 296 023, oraz przez Stronę FB 

A&M BUS (do tej pory osobiście nie korzystałam)

Oferują: Transport Polska-Marsylia-Nicea i Okolice. Przewóz: Osób i paczek. Przeprowadzki. Transport motocykli i quadów. Transport okien oraz zamówienia indywidualne. 

Kontakt: przewozy.am.bus@interia.pl, +48 692 025 741

Bus Herdzik (korzystałam, jestem zadowolona)

Oferują: Przewóz przesyłek do Niemiec, Belgii oraz Francji, door to door. Bezpieczną i komfortową podróż dla pasażerów. Transport na imprezy firmowe, śluby, wyjazdy turystyczne i inne. Przeprowadzki na terenie Polski, Niemiec, Belgii oraz Francji. 

Kontakt: kontakt.busherdzik@gmail.com, +48 604 530 783

Opieka Zdrowotna w Lyon po polsku

Polski lekarz ogólny w Lyonie: Dr Tomasz Partyka, 

Adres: 17 Place Gutenberg, 69300 Caluire-et-Cuire
Kontakt: Rezerwacja wizyty możliwa przez doctorlib tutaj!

Polski lekarz ogólny oraz medycyny estetycznej w Lyonie: Dr Marc Zarebski

Adres: 11 rue 8 Mai 1945, Sainte-Foy-lès-Lyon, Rhône
Stronka gabinetu: Centres Medecine Esthetique
Kontakt: tel:  06 80 03 43 03. Rezerwacja wizyty możliwa przez doctorlib tutaj!

Polski ginekolog, nie w Lyonie, ale okolicy: Dr Jan DOBROWOLSKI

Adres: 39 Boulevard de la Palle, 42100 Saint-Étienne
Kontakt: Rezerwacja wizyty możliwa dzięki doctorlib: tutaj

Polski pediatra i neurolog, nie w Lyonie, ale okolicy: Dr Malgorzata POLISZUK SIEDLECKA

Adres:120 Ancienne Route de Beaujeu, 69400 Arnas
Kontakt: Rezerwacja wizyty możliwa dzięki doctorlib: tutaj!

Konsultacje psychologiczne. Psycholog – Maria Borucka-Bayon oferująca konsultacje w języku polskim i francuskim dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Konsultacje w biurze, w domu lub online. 

Adres: 4 avenue du Général Leclerc, 69140 Rillieux la Pape
Kontakt: el: +33 6 24 11 03 46, e-mail: mariaboruckabayon@monpsychologue.fr

Dietetyk. Polka Angelika mieszkająca we Francji, oferująca konsultacje online dla klientów z Francji oraz Polski. Odchudzanie, diety po operacjach bariatrycznych oraz żywienie w chorobach (cukrzyca, nowotwory, zapalenie trzustki, insulinooporność i inne).

Kontakt: e-mail: ang.szczepanik@gmail.com;  tel: 06 36 17 62 60

Nauka jezyka francuskiego w Lyonie po polsku

Nauka języka francuskiego oraz angielskiego w Lyonie: Polka mieszkająca w Lyonie, Alicja Prusaczyk oferująca lekcje indywidualne, grupowe oraz przez Skypa.

Skype: thewordsofwonder
Kontakt: info@thewordsofwonder.com; 33 6 40 57 15 43

Kurs języka francuskiego przy parafii polskiej w Lyonie prowadzony przez Pana Jacka Toldowskiego.

Kontakt: E- mail: tol@hotmail.fr, tel: 04 72 73 16 60, 06 26 33 40 42.

Tłumaczenia PL/FR/EN: Alicja Prusaczyk oferująca tłumaczenia polsko – francuskie oraz angielskie. W ramach sprostowania nie są to tłumaczenia przysięgłe. 

Kontakt: info@thewordsofwonder.com; tel: 33 6 40 57 15 43

Zakwaterowanie w Lyonie

Wynajem pokoi w Lyonie przez superhosta Age: Agnieszka Rivollet! Polski Airbnb w Lyonie 

INSTAGRAM: @airbnb_lyon
Kontakt: chatkababyjogi@gmail.com

Tłumacz przysięgły (nadal szukam, odezwij się jak znasz)

Prawnik, adwokat w Lyonie (nadal szukam, odezwij się jak znasz)

a w miedzyczasie taki ogolny zbior: Lista adwokatów, notariuszy i tłumaczy

BONUS dla znajomych i drugich polówek, którzy chcą się uczyć języka polskiego: Kurs języka polskiego dla dorosłych w Lyonie

Dla tych wszystkich, ktorzy chce sie uczyc angielskiego w Lyonie, polka Gosia Chmiel, oferuje kursy i nauke angielskiego w Lyonie i online.

Stronka: bonjourenglish

Kontakt: +33 (0)7 81 85 85 28, bonjourenglish@gmail.com

Interesujace pasje Polakow we Francji i w Lyonie, ktore sa dla nas ciekawe, prwydatne i inspirujace

Interesujace pasje Polakow we Francji i w Lyoni

Kręgi Kobiet organizowane przez wspaniałą Age z Lyon, a może powinnam powiedzieć Age z  chatki baby jogi. Są to tematyczne spotkania kobiet z Lyonu, ale i nie tylko. Inspirujące, pobudzające, dbające o nasz kobiecość i dostarczające wzajemnej siły! Niesamowite doświadczenie. Spotkania są na zapisy. Jest też skarbonka Agi, by wesprzeć projekt. Dorzuć grosz lub dwa, bo warto wesprzeć działania Agi na rzecz kobiet!

INSTAGRAM: @chatkababyjogi
FB: @ChatkaBabyJogi
Kontakt: chatkababyjogi@gmail.com

Kreacje origami i cudne ilustracje, w większości personalizowane. Pasje i projekty Kasi Tymiec – Polki obecnie mieszkającej w Lyonie, która tworzy origami i ilustracje na zamówienie. Jej kreacje to: girlandy, dekoracje, ilustracje … Bawi się, testuje, miesza RYSUNEK i ORIGAMI.

INSTAGRAM: @kasiatymiec.art ORAZ @petitgustaveart
Kontakt: tymieck@gmail.com

Inspirujące wydawnictwoAg&Ag Verlag – stworzone przez emigrantki jedna to nasza Aga z Lyon, a druga to jej przyjaciółka: Agata z Włoch. Ich produkty są przeznaczone dla każdego, kto wspiera kobiety, przepływ kobiecej energii, kobiecość lub ją w sobie odnajduje. A produkują: inspirujące kartki, kalendarze, ciekawa papeterie. Są aktywne na Instagramie, zerknij po świetne inspiracje.

Instagram: @agiag.verlag oraz  FB: Ag&Ag Verlag  Polub, bo warto!
Kontakt: agiag.verlag@gmail.com

Fotografia dziecieca, rodzinna, ciazowa i kobieca, w studiu lu plenerze. 

Utalentowana Polka Magda wykonujaca super zdjecia; nie w Lyonie, ale okolicy (Charvieu) Warto sie wybrac, sprawdzcie sami na portfolio FB.

Porfolio na FB: @MagdaPaluchPhotographie

Kontakt: przez FB

Projekt Alicji Prusaczyk:  plentyofwonders.com – czekamy…

Kontakt: info@thewordsofwonder.com; tel: 33 6 40 57 15 43

Książki dla dzieci po polsku – Projekt Moniki Kaminskiej Polki mieszkającej we Francji, niedaleko Lyon.

Jest pisarką, autorką książek dla dzieci, chociaż w głowie czekają też pomysły na powieści. Debiutowała w 2018 roku książką pt. „Kuku i historia pępka“, która została wpisana przez polską sekcję Ibby na listę bis w konkursie Książka Roku 2018.

Więcej na temat książek i możliwości zakupu w zakładce: Moje książki książki 

Polska artystka w Lyonie Justyna Bozenska ART. Mówi o sobie, ze rysowanie, malowanie, tworzenie pozwala jej odejść od realnego świata, mieć bańkę, w której odnajduję spokój. Tworzy piękne obrazy i akwarele. Życzymy udanej kontynuacji tworzenia…

Kontakt: 06 99 49 98 55

Stylistka, dekoratorka, krawcowa niestety nie w samym Lyonie, ale we Francji – Atelier Creativa –  Agnieszka Clavier. Tworzy ona produkty do dekoracji wnętrz i na zewnątrz: obrusy, bieżniki, podkładki, obrączki na serwetki, zasłony, poduszki wewnętrzne i zewnętrzne, pufy wewnętrzne i zewnętrzne, materace plażowe i leżaki, wszystkie prace tekstylne. Zajmuje się również doradztwem przy dekoracji domu, łodzi (sypialnia, łazienka, salon, jadalnia, kuchnia, taras..)

Kontakt: agnieszkaclavier@ateliercreativa.com

BONUS: Klub Polek na Obczyznie Portal emigracyjno-podróżniczy Polki na Obczyźnie, Stworzony przez Polki z Klubu Polki na Obczyźnie. Jednym słowem: niesamowity projekt!

Grupa Klubu Polek na Obczyźnie  Grupa portalu Polki na Obczyźnie, jest przeznaczona dla wszystkich, którzy żyją lub interesują się życiem poza granicami Polski. Celem grupy ma być pomoc w odnalezieniu się na obczyźnie lub po powrocie do kraju oraz dzielenie się doświadczeniami i ciekawostkami z życia na obczyźnie.

INSTAGRAM: @polkinaobczyznie
Kontakt: kontakt@klubpolek.pl

A tak na koniec, jeśli interesują Was Polskie adresy w Lyonie, to sprawdźcie sobie tutaj listę, która skompletowałam.  Kolejna ciekawa jak dla mnie, Polki w Lyonie, lista to ta tutaj – blogów i innych ciekawych stron, portali na temat Lyonu, Francji i wszystkiego, co Francuskie. Powodzenia! 

*** My Poland in Lyon. The list of services in Lyon run by wonderful Polish people and their passions*** 

I don’t know why it took me so long to write about the things that are close to my heart, roots and mentality. I think that for everything in our lives there is the right time, and we should not force anything. That is why it’s a high time for me to share my little and wonderful Poland in Lyon with you. 

Recently, I had a chance to meet even more wonderful Polish people in Lyon. It’s incredible to see how creative, hard-working, helpful and honest the Polish people living abroad, in France, are. I am extremely proud of Polish community in Lyon. Thank you for sharing your stories with me, thank you for being so helpful in Lyon for me and others. 

There are other Polish people in Lyon whose services I haven’t used yet but I heard about and again, the list is not completed. If you know about other Polish people and the services and passions they have in Lyon and elsewhere in France, please let me know. I will add happily to serve us all. 

The list of services in Lyon run by Polish people for Polish people but not only. 

The list of creative passions of Polish people in Lyon and France so inspiring and useful for all

Lastly, if you are interested in Polish addresses in Lyon, check them out here. If you are interested in blogs about Lyon by Polish people and other interesting readings about Poland, France, I have a list here to check out.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave Your Comment. Thanks A Lot!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.